Kolbenova 894 / 25, 198 00, Praha 9
Obytná auta HYMERKaravany ERIBAKempingové vozy

Kempingové vozy

Velikost
Váha
Počet osob
Podvozek
Třída

od S po L - kempingové vozy "vestavby" v různých velikostech.

Campingové vozy jsou svými kompaktními rozměry podobné velkému osobáku, takže s nimi můžete do garáže, odstavit je na parkovišti nebo je krátce používat jako osobní auto. Větší kempingové vozy mají už dostatek obytného a úložného prostoru. Malé i velké "vestavby" naleznete u HymerCaru s označením S-méně než 5,5 m, M-5,5 až 6 m, L více než 6 m.

Váha vozidla, řidičské oprávnění a spotřeba

Těžké vozidlo má pochopitelně větší spotřebu než lehčí vozidlo. Campingbus vyniká nejen svoji obratností, ale i menší vahou a to znamená, že při stejném způsobu jízdy bude v porovnání s obytnými vozy vždy menší spotřeba. Campingový vůz můžete řídit s řidičským oprávněním skupiny "B", jsou i větší, třeba do 7,5t. To je pak už zapotřebí oprávnění skupiny "C1".

Místa na spaní a počet osob

Počet míst na spaní je z podstaty kempingových vozů omezen. Přesto se zde pohodlně vyspí 2, 3 i 4 osoby, z části i díky praktické vyklápěcí střeše.

Například u HymerCaru Sydney (model bez koupelny), se dá díky vyjímatelnému nábytku, zvýšit počet míst na jízdu až na 5 osob - pochopitelně jsou všechny vybaveny tří bodovým bezpečnostním pásem

Fiat nebo Mercedes...?

U HymerCaru jako u většiny kempingových vozů této řady je použit podvozek Fiat Ducato. Má kvalitní zpracování s výborným poměrem cena/výkon a v Evropě existuje hustá servisní síť.

Mercedes je hvězdou na všech cestách a platí to také u našich kempingových vozů. Podvozky Mercedes mají perfektní zpracování, vysoký jízdní komfort, ukázkovou bezpečnostní výbavu a vynikající jízdní dynamiku.

Camping vozy na Fiatu:

HymerCar bez koupelny
HymerCar s koupelnou

Camping vozy na Mercedesu:

HymerCar s koupelnou

Komfort především

Všechny modely výrobní řady HymerCar se vyznačují velkým komfortem. Mají příjemná lůžka, útulné čalounění, u některých modelů naleznete vyklápěcí střechu, chytré řešení koupelny i kuchyňky, moderní design a mnoho dalších detailů, doplňků a příslušenství.

HymerCar můžete mít i na podvozku Mercedes-Benz Sprinter, který navíc nabídne ekcelentní jízdní dynamiku.