Technologie a inovace

Využijte inovativní vývoj společnosti HYMER

Motorismus je víc než jen druh dovolené - je to skutečná vášeň. Proto jsou všechny naše produkty vyvíjeny na základě zásady, že naši zákazníci mají právo očekávat vozidlo, které bylo vyrobeno podle nejvyšších standardů - bez ohledu na to, zda jde o komfort, kvalitu, bezpečnostní výbavu, rozsáhlé vybavení nebo zachování hodnoty.

Neustále se snažíme být výjimeční a stanovovat nová měřítka ve všech oblastech, a proto neustále pracujeme na nových technologiích a chytrých řešeních.

Vozidla HYMER - vynikající v pravém slova smyslu!

"Made in Germany" je pro nás závazkem i motivací, což dokládá řada ocenění a cen, které rok co rok získáváme za naše inovace a vozidla. Zde je malý výběr z prestižních cen.

1. místo v soutěži Camping Life Trophy pro HYMER B-Class MasterLine I

Čtenáři časopisu AutoZeitung rozhodli: Díky tomu obytný vůz XXL, který vychází z modelu Mercedes-Benz Sprinter s nekompromisní špičkovou technologií a ikonickým designem v kombinaci, dostál své pověsti záruky kvality a technického know-how.

1. místo v soutěži Camping Life Trophy pro HYMER Grand Canyon S CrossOver

Ve čtenářské anketě časopisu AutoZeitung "Camping Life Trophy 2022" získal HYMER Grand Canyon S CrossOver v kategorii panelových dodávek/kempových autobusů s délkou nad 5,30 m hlasy čtenářů. Ediční model je ideálním společníkem na cesty do neznáma: díky výtahu a pohonu všech kol je dostupný každý cíl a zároveň obytný vůz umožňuje samostatné cestování až na 10 dní.

1. místo v soutěži Camping Life Trophy pro HYMER B-CLASS MasterLine T

HYMER třídy B MasterLine T se umístil na prvním místě v kategorii polointegrovaných vozů ve čtenářské anketě Camping Life Trophy 2022 pořádané časopisem AutoZeitung. Jako naše polointegrovaná vlajková loď ztělesňuje nejnovější konstrukční technologie, exkluzivní designové prvky a vysoce kvalitní vybavení interiéru a vytváří všestranný pocit prostornosti.

HYMER Backrack získal cenu iF DESIGN AWARD 2022

Bezpečný, efektivní a snadno instalovatelný - to jsou vlastnosti systému HYMER Backrack+, který opět udělal dojem. Tento univerzální nosič komponentů zaujal 132člennou nezávislou odbornou porotu svým inovativním designem, zejména v disciplínách "Funkce" a "Odlišnost". Cenu iF DESIGN AWARD každoročně uděluje nejstarší nezávislá instituce v oblasti designu na světě, společnost iF International Forum Design GmbH.

Evropská cena za inovaci 2022 pro HYMER Backrack+

Již potřetí v řadě se společnost HYMER může těšit z ocenění Zlatá TOP ZNAČKA časopisu AutoZeitung v kategorii obytných vozů. Hlasování proběhlo v rámci velké soutěže AUTO TROPHY 2022. Více než 12 000 účastníků vybralo z celkem 31 značek obytných vozů právě HYMER jako značku, se kterou měli doposud obzvláště dobré zkušenosti. Velmi nás těší důvěra, kterou nám naši zákazníci tímto oceněním projevili.

HYMER Exsis-i: Motorový vůz roku 2022 v kategorii Integrovaný do 80 000 eur

Po přestávce související s korunou 2021 proběhlo hlasování o obytný vůz roku 2022, které jako obvykle provedl odborný časopis promobil. HYMER Exsis-i opět získal první místo v kategorii třídy A do 80 000 eur. Porotce opět přesvědčil svou důslednou lehkou konstrukcí v kombinaci s maximální flexibilitou a vynikajícím komfortem.

Německá cena za inovaci: 1. místo za aplikaci HYMER Connect

S prvním inteligentním ekosystémem pro propojené obytné automobily přispěla společnost HYMER rozhodujícím způsobem k tématu digitalizace v oboru obytných automobilů. Takový je i názor poroty soutěže German Innovation Awards 2021: Aplikace HYMER Connect získává nejvyšší zlaté ocenění v kategorii "Excellence in Business to Consumer - Transportation" za vynikající inovaci.

Soutěž o automobilovou značku: "Best of Best" 2020 pro HYMER VisionVenture

Soutěž Automotive Brand Contest německé rady pro design je jedinou mezinárodní soutěží designu pro automobilové značky a oceňuje vynikající produktový a komunikační design v automobilovém průmyslu. Koncepční vůz HYMER VisionVenture přesvědčil porotu v kategorii "Koncepty" svým mimořádným a inovativním designem interiéru a exteriéru a byl v roce 2020 oceněn nejvyšším oceněním "Best of Best".

1. místo v kategorii integrovaných vozidel pro HYMER třídy B ModernComfort I.

V anketě časopisu AutoZeitung o obytný vůz pro rok 2020 čtenáři již podruhé za sebou zvolili HYMER třídy B ModernComfort I vítězem v kategorii Integrované vozidlo. Kombinace motorového vozu Mercedes-Benz Sprinter a podvozku SLC modelu ModernComfort, která je v oboru jedinečná, zaujme přehledným a elegantním designem, velkorysým pocitem prostoru a mimořádně velkým množstvím úložných prostor na palubě.

1. místo v soutěži Camping Life Trophy pro HYMER B-Class MasterLine I

Čtenáři časopisu AutoZeitung rozhodli: Díky tomu obytný vůz XXL, který vychází z modelu Mercedes-Benz Sprinter s nekompromisní špičkovou technologií a ikonickým designem v kombinaci, dostál své pověsti záruky kvality a technického know-how.

Nosič kol Swing

Nosič kol HYMER Backrack+ kompatibilní s elektrokoly nabízí nejen dostatek prostoru pro dvě kola, ale také vysokou úroveň uživatelského pohodlí díky mimořádně hladce se pohybujícímu otočnému rameni. Síla potřebná k ovládání otočného ramene činí pouze přibližně 10 kg. Pravé dveře navíc zůstávají volně přístupné.

Nosič kol Shuttle

Nosič kol kompatibilní s elektrokoly pro HYMER Backrack+ lze namontovat na levé i pravé dveře. Nabízí dostatek prostoru pro dvě jízdní kola a ponechává druhé dveře volně přístupné.

Číslo a světelná lišta

Odnímatelné číslo a světelná lišta s funkcí sklápěcího schůdku unesou zátěž 100 kg a umožňují pohodlný přístup.

Mini Rack

Mini nosič pro nosič HYMER Backrack+ je díky své nosnosti 20 kg a integrovaným upevňovacím drážkám ideální pro uložení dalších zavazadel.

Držák kola

Držák kola pro nosič HYMER Backrack+ je snadno přístupné řešení pro přepravu náhradního kola. Je také kompatibilní se všemi běžnými náhradními koly.

Hlavní body

Výrazný design zadní části

Krásně tvarovaná zadní část obytného vozu se vyznačuje přepracovaným prolisem zadních světel se samonosným krytem garáže ve sportovním designu s difuzorem. Multifunkční zadní světla zahrnují hybridní technologii LED a charakteristický design se třemi pruhy loga HYMER.

Stylový vzhled stínítka s dokonalým výhledem do všech stran

Ultrapanoramatické čelní sklo vám zaručí dokonalý výhled na okolí a dopravu i nejlepší možný výhled ven. Vzhled připomínající stínítko dodává vozidlu mimořádně elegantní a stylový vzhled.

Koncepce čtyřúrovňového osvětlení

Koncepce osvětlení nevnímá obytný prostor jako uzavřený prvek místnosti, ale jako plynutí prostoru, které je umně podpořeno správným osvětlením. To zajišťuje víceúrovňové ambientní osvětlení řízené aplikací včetně základního osvětlení, díky němuž interiér působí prostorněji než kdykoli předtím.

Přívětivá atmosféra

Koncepce čalounění Duo-Core se systémem LoungeComfort chrání vaše záda dvěma různými druhy pěny a poskytuje luxusní pohodlí při jízdě nebo prostě při snídani.

Bezpečnost na silnici s řadou asistenčních systémů řidiče

Během jízdy se můžete spolehnout na různé high-tech asistenční systémy, které vám poskytnou vysokou míru bezpečnosti a jízdního komfortu. To vás zbaví stresu z jízdy, takže do cíle vždy dorazíte uvolnění.

Příjemné světlo a čerstvý vzduch

Nový panoramatický střešní ventilátor HYMER s kličkou, který se používá ve všech modelových řadách obytných vozů, má díky své nižší konstrukci ještě více místa nad hlavou. Jeho zasazením do designu obývacího pokoje a v závislosti na půdorysu i s přídavným ambientním osvětlením dokonale zapadá do harmonického celkového obrazu vozidel. Díky nejlepší možné ochraně proti dešti umožňuje trvalé větrání i rychlé odvětrání při umístění pod úhlem. Je také zpětně kompatibilní se stávajícím kličkovým střešním ventilátorem HYMER.

Německá cena za inovace 2020 pro HYMER B-ML I 880

HYMER třídy B MasterLine I 880 byl porotou vybrán jako "Vítěz" v kategorii "Excelentní řešení v oblasti Business to Consumer - Doprava" v rámci Německé ceny za inovace 2020. Jedná se o první tandemovou nápravu na inovativním podvozku HYMER SLC. Díky svým rozměrům s délkou 8,99 metru a bohaté výbavě nabízí nejen velkorysý pocit prostoru spojený s maximálním úložným prostorem, ale také prvotřídní komfort, aniž by to bylo na úkor jízdního pohodlí.

Německá cena za design 2020 pro HYMER třídy B MasterLine

HYMER třídy B MasterLine I 780 zvítězil u mezinárodní poroty Německé rady pro design a získal titul "Vítěz" v kategorii Vynikající produktový design v kategorii Osobní vozidla. Velmi nás těší, že se vůz těší oblibě nejen u našich zákazníků, ale i v mezinárodní designérské komunitě.

Golden Motorhome 2020 pro HYMER B-Class MasterLine I 880

Čtenáři známého odborného časopisu AUTO BILD Reisemobil měli v sedmi kategoriích hlasovat o nejoblíbenějších novinkách pro modelový rok 2020. První místo v kategorii Liner získal HYMER třídy B MasterLine I 880, a tedy první tandemová náprava na podvozku SLC od společnosti HYMER.

1. místo v soutěži Camping Life Trophy pro HYMER B-Class MasterLine I

Čtenáři časopisu AutoZeitung rozhodli: Díky tomu obytný vůz XXL, který vychází z modelu Mercedes-Benz Sprinter s nekompromisní špičkovou technologií a ikonickým designem v kombinaci, dostál své pověsti záruky kvality a technického know-how.

Nosič kol HYMER Backrack+ Swing

- Otočné rameno s malou ovládací silou (cca 10 kg)
- Kompatibilní s elektrokoly
- Pohodlné nakládání
- Pravé dveře zůstávají volně přístupné
Nosič kol HYMER Backrack+ Shuttle

- Kompatibilní s elektrokoly
- Druhé dveře zůstávají volně přístupné
HYMER Backrack+ Číslo a světelná lišta

- Odnímatelný
- Rozkládací schůdek
- Maximální nosnost 100 kg
HYMER Backrack+ Mini Rack

- Maximální nosnost 20 kg
- Integrované drážky pro snadné upevnění nákladu
- Možnost montáže na nosič HYMER Backrack+ ve 2 polohách (nahoře a dole).
Držák kol HYMER Backrack+

- Vhodné pro všechna běžná náhradní kola

Modulární komponenty

HYMER Backrack+ je nový nosič komponentů pro modely obytných vozů HYMER na podvozku Fiat nebo všechny ostatní obytné vozy na podvozku Fiat Ducato nebo Citroën Jumper. Díky nosnosti 80 kg a rychlé montáži na jedny nebo oboje zadní dveře přináší v kombinaci s naší nabídkou všestranných komponentů zcela nový rozměr flexibility vašich cestovních plánů.

HYMER Backrack získal cenu iF DESIGN AWARD 2022

Bezpečný, efektivní a snadno instalovatelný - to jsou vlastnosti systému HYMER Backrack+, který opět udělal dojem. Tento univerzální nosič komponentů zaujal 132člennou nezávislou odbornou porotu svým inovativním designem, zejména v disciplínách "Funkce" a "Odlišnost". Cenu iF DESIGN AWARD každoročně uděluje nejstarší nezávislá instituce v oblasti designu na světě, společnost iF International Forum Design GmbH.