HYMER B-Class MasterLine I

Inovativní, bezpečné a lehké

HYMER třídy B ModernComfort je dokonalým výsledkem úspěšného partnerství společností Mercedes-Benz a HYMER. Vozidla řady ModernComfort jsou prvními obytnými automobily, ve kterých je speciálně vyvinutá hlava tahače z nového Mercedesu Benz Sprinter spojena s podvozkem výrobce obytných automobilů.

Díky kombinaci oceňovaného podvozku HYMER SLC, proslulé technologie PUAL a odlehčené podlahy z laminátu kombinuje tato nová generace obytných vozů mimořádně lehkou a stabilní karoserii s vyšší bezpečností a jízdním komfortem.

153.843 €

Cena od

4 - 5

Lůžka na spaní

699 cm

Délka od

3500 kg

Technicky přípustná maximální hmotnost naloženého vozidla od*

229 cm

Šířka od

298 cm

Výška od

a) a) Všechny ceny jsou doporučené maloobchodní ceny v EUR, které vycházejí z německých maloobchodních cen. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku měny, DPH specifické pro danou zemi, specifikace země, přepravních poplatků nebo dovozních cel. O cenách, daních a clech platných ve vaší zemi vás informuje váš místní prodejce.

*Technicky přípustná celková hmotnost je hodnota stanovená výrobcem, kterou vozidlo nesmí překročit, ani když je naložené. Má tedy vliv na přípustný počet sedadel, možnosti výběru speciální výbavy a zbývající možnosti užitečného zatížení. Podrobné informace o hmotnostech a konfiguraci vozidla naleznete v našich technických údajích, sekci právních informací a v konfigurátoru.

Aplikace HYMER Connect:
První chytrý ekosystém pro propojené obytné vozy

Technologický vrchol

Aplikace HYMER Connect

Váš chytrý domov z domova - HYMER Connect je jedinečný digitální ekosystém, který promění váš HYMER v plnohodnotný chytrý obytný vůz. Kombinuje přístup k informacím o vozidle s ovládáním všech funkcí obytného prostoru - prostřednictvím pohodlné a intuitivní aplikace.


Další informace o aplikaci Connect

Navrhněte si své vozidlo v našem konfigurátoru

V našem konfigurátoru si můžete HYMER třídy B MasterLine I navrhnout podle svého vkusu. Objevte všechny varianty provedení a najděte svou vysněnou konfiguraci.

Do konfigurátoru

Hlavní výhody

Ještě větší svoboda a soběstačnost díky velké nádrži na čerstvou vodu o objemu 180 l a nádrži na odpadní vodu o objemu 150 l - i ve vozidlech o délce menší než 7 m.

Obrovská garáž s nakládací výškou až 1,23 m

Velkorysý pocit prostoru a příjemná atmosféra - díky modernímu a osobitému designu interiéru a nábytku s jasnými liniemi a ambientním osvětlením.

Inovativní a jedinečný podvozek SLC s rovnou horní podlahou pro větší jízdní stabilitu a komfort díky nezávislému zavěšení kol.

36 cm vysoká víceúčelová dvojitá podlaha s průchozí funkcí, včetně rovné podlahy obytného prostoru - pro větší úložný prostor, lepší izolaci a celkovou ochranu proti zimě jako součást standardní výbavy.

Hlavní body

Optimální izolace

Důležitou součástí odolné high-tech karoserie vozidla jsou stěny z PUAL pěny s vnitřním a vnějším hliníkovým pláštěm. Vynikající izolace z PU pěny s uzavřenými buňkami zaručuje příjemné teploty po celý rok a nízkou spotřebu plynu v zimě.

Dokonalá viditelnost do všech stran

Panoramatické čelní sklo s velkými bočními okny bylo výrazně vylepšeno díky cíleným studiím zorného pole. Díky tomu máte z místa řidiče dokonalý výhled na překážky - a také na dopravní značky a semafory. Nová širokoúhlá boční zrcátka zajišťují vynikající výhled dozadu, aniž by omezovala výhled šikmo vpřed.

Kryt podvozku Mercedes-Benz Sprinter

Tento obytný vůz je vybaven nově vyvinutou kapotou podvozku Mercedes-Benz Sprinter. Ta poskytuje výkonné srdce vozidla - standardně s výkonem 150 k pro akceleraci s vysokým točivým momentem a optimální přenos výkonu. Tento obytný vůz je vybaven nově vyvinutou kapotou podvozku Mercedes-Benz Sprinter. Ta poskytuje výkonné srdce vozidla - standardně s výkonem 150 k pro akceleraci s vysokým točivým momentem a optimální přenos výkonu.

Všestranná dvojitá podlaha

Velkorysá vyhřívaná dvojitá podlaha se může pochlubit velkým úložným prostorem, špičkovými izolačními hodnotami a rovnou podlahou obytného prostoru. Je vybavena velkým počtem tepelných komor pro nádrže na odpadní a sladkou vodu a pro elektroinstalaci. Vynikající izolace chrání všechny sklepní prostory před mrazem a horkem - a to i za extrémního počasí.

Úroveň podlahy obytného prostoru

Úroveň podlahy obytného prostoru sahá od kabiny až po prostor pro spaní. Díky tomu zůstává světlá výška v celém interiéru konstantní a nejsou zde žádné schody, o které by bylo možné zakopnout.

Příjemné světlo a čerstvý vzduch

Nový panoramatický střešní ventilátor HYMER s kličkou, který se používá ve všech modelových řadách obytných vozů, má díky své nižší konstrukci ještě více místa nad hlavou. Jeho zasazením do designu obývacího pokoje a v závislosti na půdorysu i s přídavným ambientním osvětlením dokonale zapadá do harmonického celkového obrazu vozidel. Díky nejlepší možné ochraně proti dešti umožňuje trvalé větrání i rychlé odvětrání při umístění pod úhlem. Je také zpětně kompatibilní se stávajícím kličkovým střešním ventilátorem HYMER.

Německá cena za inovace 2020 pro HYMER B-ML I 880

Ve volbách obytných vozů AutoZeitung 2020 čtenáři již podruhé za sebou zvolili HYMER třídy B ModernComfort I vítězem v kategorii integrovaných vozidel. Kombinace motorového vozu Mercedes-Benz Sprinter a podvozku SLC ModernComfort, která je v oboru jedinečná, zaujme svým přehledným a elegantním designem, velkorysým pocitem prostoru a mimořádně velkým množstvím úložných prostor na palubě.

Evropská cena za inovaci 2019 pro Hymermobil třídy B ModernComfort I 580

Porota soutěže European Innovation Award se skládá ze 17 nezávislých odborných redaktorů z předních evropských zemí zabývajících se karavaningem. Každoročně jsou touto cenou oceňováni výrobci a dodavatelé obytných vozů, karavanů a příslušenství za progresivní design a chytré inovace v oblasti karavaningu. Společnost HYMER dosáhla s modelem Hymermobil B-Class ModernComfort I 580 prvního místa v celkovém pojetí Reismobil.

Německá cena za design 2019: Hymermobil třídy B ModernComfort I 580

Společnost HYMER se může těšit na další vítězství v soutěži German Design Award 2019. Hymermobil B-Class ModernComfort I 580 získal ocenění "Special Mention" v kategorii "Excellent Product Design" v oblasti "Osobní vozidla". Model třídy B ModernComfort byl poprvé představen na veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu v roce 2018 a od té doby se těší oblibě našich prodejců i zákazníků.

Golden Motorhome 2019 pro Hymermobil B-Class ModernComfort I 580

AUTO BILD Reisemobil oceňuje nejoblíbenější cestovní modely roku cenou Goldenes Reisemobil. Čtenáři renomovaného odborného časopisu mohou hlasovat o nejoblíbenějších novinkách aktuálního modelového roku v sedmi kategoriích. Hymermobil třídy B ModernComfort I 580 zaujal v kategorii integrovaných vozů a získal prestižní ocenění Goldenes Reisemobil 2019.

Hymermobil třídy B ModernComfort I 580 získal ocenění Red Dot Design Award 2019

Red Dot Award je uznávaná pečeť kvality za vynikající design, kterou každoročně uděluje Design Zentrum Nordrhein-Westfalen e.V. Odborná porota hodnotí přihlášené návrhy s ohledem na inovace, funkčnost a kvalitu a na závěr oceňuje nejlepší návrhy. V roce 2019 se společnost HYMER může těšit na ocenění Red Dot Design Award za model Hymermobil B-Class ModernComfort l 580, který byl oceněn za vysokou kvalitu designu v kategorii obytných vozů.

První místo v kategorii integrovaných vozidel pro HYMER třídy B ModernComfort I 580

V anketě čtenářů časopisu Auto Zeitung přesvědčil HYMER třídy B ModernComfort I 580 a obsadil první místo v kategorii integrovaných vozů. Vůz s pohonnou jednotkou Sprinter vyvinutou společností Mercedes-Benz a oceňovaným podvozkem SLC od společnosti HYMER okamžitě zaujme svým sportovním vzhledem a vyznačuje se mimořádně lehkou a stabilní konstrukcí a mimořádnou bezpečností a jízdním komfortem.

Pohledy zvenčí

Sportovní a elegantní vzhled modelu HYMER B-MC I rozbuší srdce každého motoristy. Díky oceňovanému podvozku HYMER SLC, technologii PUAL a odlehčené podlaze z laminátu poskytuje tento obytný vůz mimořádně lehkou a stabilní karoserii, která vám zajistí bezpečný a pohodlný příjezd.

Design exteriéru automobilu se snoubí s moderním pojetím interiéru

Zvenčí se modely HYMER třídy B ModernComfort vyznačují nápadně automobilovým vzhledem. Na první pohled upoutá středová, vysoce kvalitní leskle černá maska chladiče s volitelnými chromovanými detaily.

Vše řádně uloženo

Tento model HYMER více než dostojí svému jménu i z hlediska úložného prostoru, protože poskytuje prostor pro vše, co potřebujete na svých cestách. Dvoje velká garážová vrata v řadě za sebou vám usnadní nakládání vozidla.

Vlastnosti interiéru

Ve stylovém interiéru vozu HYMER B-MC I možná zapomenete, že jste na cestách, a ne doma: příjemné denní světlo, luxusní spaní a moderní sedací souprava jsou zárukou, že se vám na cestách nebude stýskat po domově.

Moderní, svěží a elegantní

Interiér vozu HYMER třídy B ModernComfort I je neuvěřitelně otevřený a velkorysý. Soklové osvětlení a mírně šikmé uspořádání nábytku zajišťují příjemnou atmosféru a dobrou viditelnost ve vozidle.

Chytrý koncept úložiště díky podvozku HYMER SLC

Podvozek HYMER SLC, který byl oceněn Evropskou cenou za inovaci, se vyznačuje mimořádně prostornou dvojitou podlahou, v níž jsou umístěny všechny technické komponenty, jako je vodovod, elektroinstalace a topení.

Neomezený prostor pro snění

HYMER třídy B ModernComfort poskytuje flexibilní komfort spaní, který se v obytných vozech s délkou pod 7,5 m hledá jen velmi obtížně.

Něco, co si můžete vychutnat

Vezměte jednoduchou eleganci a chytré pojetí prostoru a přidejte velké množství úložných prostor a nástavec pracovní desky, který se změní na velkou pracovní plochu, když se používá sporák a dřez.

Pohodlné a prostorné

Komfortní nebo prostorná koupelna s vlastní koupelnou s optimálním využitím prostoru a elegantními čelními panely vybízí k odpočinku a osvěžení. Velké zrcadlo a integrované světelné pásy zdokonalují koncept - a vaši koupelovou pohodu.

HYMER B-Class ModernComfort I 550

151.300 €

Cena od

4 - 5

Lůžka na spaní

699cm

Délka od

3 500 kg

Technicky přípustná maximální hmotnost naloženého vozidla od*

229 cm

Šířka od

298 cm

Výška od

KonfiguraceTechnické údajeVybavení a příslušenství

HYMER B-Class ModernComfort I 580

151.300 €

Cena od

4

Lůžka na spaní

699 cm

Délka od

3500 kg

Technicky přípustná maximální hmotnost naloženého vozidla od*

229 cm

Šířka od

298 cm

Výška od

KonfiguraceTechnické údajeVybavení a příslušenství

HYMER B-Class ModernComfort I 600

165.600 €

Cena od

4 - 5

Lůžka na spaní

719 cm

Délka od

3500 kg

Technicky přípustná maximální hmotnost naloženého vozidla od*

229 cm

Šířka od

298 cm

Výška od

KonfiguraceTechnické údajeVybavení a příslušenství

HYMER B-Class MasterLine I 890

165.600 €

Cena od

4 - 5

Lůžka na spaní

899 cm

Délka od

5.500 kg

Technicky přípustná maximální hmotnost naloženého vozidla od*

235 cm

Šířka od

298 cm

Výška od

KonfiguraceTechnické údajeVybavení a příslušenství

Vybavení

Již se standardní výbavou HYMERu třídy B ModernComfort I jste více než o krok napřed před ostatními obytnými vozy.Kolik dalšího luxusu si dopřejete, záleží jen na vás.

Spižírna pro organizované skladování

Spížní skříňka v kuchyňské části poskytuje bezpečnou a přehlednou možnost skladování lahví a vyšších předmětů.

Spousta místa pro chladné občerstvení

Chladnička Jumbo o objemu 153 litrů uchová vaše potraviny v bezpečí a chladu a díky novým dveřím chladničky s dvojitým závěsem se otevírá z obou stran.

Faktor dobré nálady - centrálně řízený

Individuální nastavení teploty a funkce boost pro rychlou dodávku teplé vody a vytápění místnosti - lze ovládat prostřednictvím centrálního ovládacího panelu LCD pro ohřívač, který je vybaven také časovačem.

Velkokapacitní nádrž na vodu

Objem zásobníku na čerstvou vodu je úctyhodných 180 litrů - pro větší pohodlí a soběstačnost. Nádrže jsou chráněny uvnitř izolované a vyhřívané dvojité podlahy a jsou pohodlně přístupné zevnitř vozidla.

Optimální izolace díky technologii PUAL

Důležitou součástí odolné high-tech karoserie vozidla jsou stěny z pěnového materiálu PUAL s vnitřním a vnějším hliníkovým pláštěm. Vynikající izolace z PU pěny s uzavřenými buňkami zaručuje příjemné teploty po celý rok a nízkou spotřebu plynu v zimě.

Odolná zadní část ze sklolaminátu

Nová zadní část z laminátu s integrovaným třetím brzdovým světlem má dvouplášťovou konstrukci, je odolná proti krupobití a díky svým atraktivním designovým prvkům vypadá jednoduše úchvatně.

Praktická přihrádka pro průchozí náklad

Praktický průchozí nákladový prostor má výšku 24 cm a šířku 70 cm a je přístupný z obou stran i z interiéru vozidla poklopem v podlaze. Snadno se do něj vejdou dlouhé předměty, jako jsou stoly, surfová prkna nebo lyže, které zde lze uložit a chránit je tak před extrémním teplem nebo chladem.

Měkké zavírání a bezpečná manipulace

Kuchyňské zásuvky jsou vybaveny válečkovými ložisky pro mimořádně hladký chod. Jsou vybaveny vysoce kvalitními mechanismy zavírání Servo soft-touch a jednoručními zámky, které zabraňují otevírání a drnčení zásuvek za jízdy.

Optimální ochrana zespodu

Díky téměř nezničitelnému laminátovému podvozku jsou obytné vozy prakticky imunní vůči poškození způsobenému nepřízní počasí. Stejně tak je chráněn před poškozením kameny, štěrkem a nečistotami - to je pevný základ pro životnost celého obytného vozu.

Příjemně řízené klima

Poloautomatická klimatizace TEMPMATIC zajišťuje příjemnou teplotu ve vozidle. Systém zároveň odvlhčuje vzduch, čímž zabraňuje zamlžování oken zevnitř. Integrovaný filtr pevných částic navíc chrání před pylem a prachem.

7" dotykový displej pro pohodlné ovládání a sledování důležitých funkcí a součástí vozidla

Multifunkční pohodlí

Výškově a úhlově nastavitelná otočná sedadla v kabině jsou kompletně čalouněná stejnou kombinací látek jako obývací část. Díky výjimečnému komfortu sezení a sklopným opěrkám rukou jsou ideální pro usazení se při sledování televize i pro uvolněnou jízdu.

Všestranný luxusní stůl

Vysoce kvalitní stůl lze podle potřeby otáčet o 360° a nastavovat v horizontálním i podélném směru.

Váš obývací pokoj na kolečkách

Standardní sedací plocha ve tvaru písmene L vám poskytne špičkové posezení a pohodlí, ať jste kdekoli.

Klidný spánek

Komfortní spací systém HYMER s vysoce kvalitními diskovými pružinovými rámy maximalizuje výhody vícezónových matrací ze studené pěny ve stahovací posteli. Každá oblast těla je podepřena ideálním protitlakem pro příjemný a klidný spánek.

Moderní, elegantní design interiéru

Nové uspořádání nábytku a moderní úhly v celém obytném prostoru zajišťují ještě efektivnější využití dostupného prostoru. Vzniká tak také další prostor před koupelnou nebo kuchyní.

Účinné osvětlení

Osvětlení interiéru celého vozidla je standardně vybaveno technologií LED. Ta snižuje spotřebu energie o 75 % a poskytuje několik hodin výdrže baterie navíc. Vzhledem k tomu, že se LED diody nezahřívají, zvyšuje se tím také požární bezpečnost a bezpečnost při nehodách.

Pohodlné sklápěcí lůžko

Sklápěcí lůžko lze zvedat a spouštět ručně s minimálním úsilím. Nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavou. Pohodlnou plochu lůžka lze používat po celé šířce - i v přední části vozidla.

Oboustranný přístup do garáže

Zadní garáž je standardně vybavena dvěma velkými garážovými vraty - po jednom na levé a pravé straně ve směru jízdy. Díky tomu lze garáž snadno nakládat z obou stran. Tím je zaručen optimální přístup a vy se můžete kdykoli dostat ke svým zavazadlům zvenčí.

Veškerý potřebný prostor

Velká, snadno přístupná garáž může standardně přepravovat maximální užitečné zatížení 350 kg - na přání je k dispozici verze 450 kg.

Automatické světlomety

Automatická regulace světlometů nebo asistenční systém světlometů zapíná nebo vypíná potkávací světla podle aktuálních světelných podmínek. Tím je zajištěn větší komfort pro řidiče a také zvýšená bezpečnost.

Pro dokonalé soukromí

Standardní žaluzie v kabině typu concertina z prvotřídní plisované tkaniny chrání váš obytný vůz v létě před zvědavými pohledy a nadměrným slunečním zářením.

Zadní světla LED s výrazným designem

Multifunkční zadní světla jsou vybavena hybridní technologií LED a charakteristickým designem se třemi pruhy loga HYMER a zajišťují vynikající viditelnost i v náročných podmínkách.

Dokonale izolovaná dvojitá podlaha

Všechny sklepní prostory, zařízení a nádrže jsou umístěny ve dvojité podlaze a díky vynikající izolaci jsou chráněny před mrazem a horkem, a to i při extrémních teplotách.

Pohodlný přístup

Nové, 65 cm široké hlavní vstupní dveře - standardně s dvoubodovým zamykáním, oknem a velkým odpadkovým košem - jsou dokonale začleněny do designu interiéru vozidla.

Podvozek HYMER SLC: ideální podvozek

Inovativní podvozek SLC (Super Light Chassis) má mimořádně vysokou, vyhřívanou a izolovanou dvojitou podlahu. Díky tomu má vozidlo ještě více úložného prostoru a rovnou podlahu. Díky bezproblémově rovnému podvozku zvyšuje podvozek SLC jízdní stabilitu a poskytuje vynikající aerodynamiku.

Vidět a být viděn

Nové, speciálně vyvinuté světlomety HYMER obsahují optická vlákna LED s integrovaným denním světlem LED a blinkry, které zajišťují optimální viditelnost. Tím je zajištěno dokonalé osvětlení v provozu pro ještě větší bezpečnost. Technologie LED má také nízkou spotřebu energie.

Inovativní systém napájení: HYMER Smart Battery System

S inteligentním bateriovým systémem HYMER 2.0 se extrémně prodlouží doba soběstačnosti vašeho vozidla. Perfektně se hodí pro zákazníky, kteří mají rádi velkou nezávislost a jsou rádi soběstační.

Elektrické stahovací lůžko i v podélném uspořádání

Elektrické stahovací lůžko i v podélném uspořádáníStahovací lůžko lze pro snadnější přístup přeměnit na dvě oddělená lůžka. Lze ji elektricky zvedat a spouštět s minimálním úsilím pomocí ručního ovládání. Nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavouVysouvací lůžko lze pro snadnější přístup přeměnit na dvě oddělená lůžka. Lze ji elektricky zvedat a spouštět s minimálním úsilím pomocí ručního ovládání. Nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavou.

Více výkonu na silnici

Řízená solární instalace dodává 2 x 95 W, a tím vám zajistí ještě větší nezávislost na cestách - větší svobodu a soběstačnost.

Pod proudem

Měnič převádí napětí z baterie 12 V na střídavý proud 230 V, abyste mohli na cestách provozovat spotřebiče na 230 V (kávovar, toustovač, fén atd.) bez připojení k elektrické síti na břehu.

Prémiové Full-LED světlomety HYMER

Světlomet HYMER Premium Full-LED s nejmodernější světelnou technologií je průkopnickým výrobkem v oboru i v celém automobilovém průmyslu.

Active Distance Assist včetně multifunkčních tlačítek na volantu

Jízdní asistent DISTRONIC PLUS (včetně aktivního brzdového asistenta) pomáhá udržovat bezpečný odstup od vozidla jedoucího vpředu a v případě nouze automaticky brzdí. Minimalizuje rizika krátkého bezpečnostního odstupu, náhlého zastavení v provozu nebo nepozornosti.

Praktická přihrádka pro průchozí náklad

Multimediální systém MBUX včetně couvací kamery s dotykovým displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 26 cm (10,25 palce) nabízí široké možnosti komunikace a infotainmentu a také rychlou navigaci na pevném disku s přehledným zobrazením 3D map a integrací chytrého telefonu.

Pro hospodárnou a plynulou jízdu

Úsporná automatická převodovka 9G-TRONIC se obejde bez manuálního řazení a zajistí plynulé řazení. V případě potřeby stačí sešlápnout brzdový pedál, aby se aktivovala funkce HOLD, která zastaví vozidlo, aby se na semaforech nebo při zastavení a rozjezdu nerozjelo vpřed.

Elektricky ovládané stahovací lůžko

Stahovací lůžko lze elektricky zvedat a spouštět s minimálním úsilím pomocí ručního ovládání. Nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavou. Pohodlnou plochu lůžka lze používat po celé šířce - i v přední části vozidla.

Flexibilní multifunkční příborník

Nový příborník v sedací soupravě poskytuje větší flexibilitu a vytváří další police a úložný prostor. Je vybaven výsuvným sedadlem a přihrádkou na boty a multimediální přihrádkou obsahující dvě zásuvky 230 V a dvojitou zásuvku USB.

Vstupní dveře Comfort-Plus včetně zavírání, bezklíčového přístupu RFID a centrálního zamykání.

Pokud jste plně naloženi a nemáte volnou ruku, lze obytné dveře otevřít obzvlášť pohodlně pomocí čipu RFID. Přidržením čipu RFID před dveřmi se zámek dveří elektronicky ovládne a odemkne. Přiložená pomůcka pro zavírání zajistí bezpečné uzamčení vozidla.

Automatická kompenzace výškových rozdílů

Stisknutím tlačítka uvedou hydraulické stabilizační zvedáky vozidlo do vodorovné polohy. Tím je zajištěna čistá a pevná opora vozidla i na nerovném povrchu.

Elektrické rolety vpředu

Na přání je k dispozici elektrická roleta čelního skla, která nejen chrání před zvědavými pohledy, ale také chrání interiér před přílišným slunečním zářením a chladem.

Ještě více televizní zábavy na cestách

Pro ještě větší zábavu na cestách může být spací prostor vybaven druhou 22palcovou LED TV. Televizor je vybaven vestavěnými reproduktory, DVD mechanikou, DVB-T/C, DVB-S2 a multimediálním systémem HYMER Smart-Multimedia System s Bluetooth.

Televize na cestách

Díky volitelné 32palcové ploché obrazovce a integrovanému multimediálnímu systému HYMER Smart včetně připojení Bluetooth si můžete vychutnat pocit skutečného domácího kina, i když jste na cestách. Stisknutím tlačítka lze plochou obrazovku televizoru elektricky vyjmout z opěradla lavice a poté ji do něj opět zasunout.

Pohodlné rozkládací dvojlůžko, ruční ovládání

Stahovací lůžko lze také rozložit na dvě samostatná lůžka, což ještě více usnadňuje přístup. Stahovací lůžko se snadno zvedá a spouští ručně a nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavou. Komfortní spací systém HYMER s vysoce kvalitními diskovými pružinovými rámy postele je ideální pro kvalitní spánek.

Špičkové technologie v kuchyni

Praktická kombinovaná varná deska a trouba Caprice nabízí při vaření pohodlí jako doma. Její všestranná nabídka funkcí vám umožní péct, grilovat a vařit podle vašich představ!

Flexibilní vaření

Hybridní sporák má tři varné zóny: indukční varnou desku (230 V) a dvě plynové plotýnky. To má tu výhodu, že při vaření nemusíte spotřebovat všechny zásoby plynu, ale můžete přepnout na elektřinu stejně jako doma.

Vynikající pracovní plocha

Díky pracovní desce z masivu v kuchyni budete mít pocit, že jste nikdy neopustili domov. Vysoce kvalitní pracovní deska nabízí velkorysý úložný a pracovní prostor, takže na ní s minimální námahou vykouzlíte i gurmánské jídlo.

Balíček autonomie XL

 • Inteligentní bateriový systém HYMER (150 Ah lithium) včetně přídavné 18 A nabíječky a počítače baterií
 • Třetí obytná baterie (95 Ah AGM)
 • Měnič 12 V až 230 V, 1 800 W s prioritním síťovým obvodem

Autonomní balíček Lithium

 • Inteligentní bateriový systém HYMER (150 Ah lithium) včetně přídavné 18 A nabíječky a počítače baterií
 • Třetí obytná baterie HYMER Smart Battery System (150 Ah Lithium)
 • Měnič 12 V až 230 V, 1 800 W s prioritním síťovým obvodem

Řada výbavy Plus (Driver Assistance Pack Plus)

 • Poloautomatická klimatizace TEMPMATIC
 • Tempomat včetně multifunkčních tlačítek na volantu
 • Multifunkční volant
 • Elektrická parkovací brzda
 • Zesílená přední náprava
 • Předinstalace rádia DAB
 • 10,25" multimediální systém MBUX včetně satelitní navigace, hlasového ovládání, multifunkčních tlačítek na volantu, DAB+, dotykového displeje a couvací kamery.
 • Kožený volant (pouze automatická převodovka)

Balíček Living Comfort 3

 • Podlaha sprchové vložky s dřevěným povrchem
 • Další zásuvky: Zásuvky: 4 x 230 V / 1 x 12 V / 1 x Twin-USB a komfortní osvětlení.
 • Prostěradla na míru pro zadní lůžka individuálně přizpůsobená konturám matrace
 • 4 polštáře

Arktický balíček SMART

 • Výměník tepla pro ohřev teplé vody
 • Předmontáž výměníku tepla, Mercedes-Benz
 • Teplovodní podlahové vytápění garáží
 • Vnější izolační rohož na čelní sklo
 • Izolační rohož do prostoru pro nohy v kabině, dodává se volná
 • Pomocné vytápění (podporuje vytápění při zahřívání vozidla)
 • Šachovnicová podlaha, plstěné obložení a 2 další upevňovací lišty v zadní garáži.

Active Distance Assist včetně multifunkčních tlačítek na volantu

Jízdní asistent DISTRONIC PLUS (včetně aktivního brzdového asistenta) pomáhá udržovat bezpečný odstup od vozidla jedoucího vpředu a v případě nouze automaticky brzdí. Minimalizuje rizika krátkého bezpečnostního odstupu, náhlého zastavení v provozu nebo nepozornosti.

Praktická přihrádka pro průchozí náklad

Multimediální systém MBUX včetně couvací kamery s dotykovým displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 26 cm (10,25 palce) nabízí široké možnosti komunikace a infotainmentu a také rychlou navigaci na pevném disku s přehledným zobrazením 3D map a integrací chytrého telefonu.

Pro hospodárnou a plynulou jízdu

Úsporná automatická převodovka 9G-TRONIC se obejde bez manuálního řazení a zajistí plynulé řazení. V případě potřeby stačí sešlápnout brzdový pedál, aby se aktivovala funkce HOLD, která zastaví vozidlo, aby se na semaforech nebo při zastavení a rozjezdu nerozjelo vpřed.

Elektricky ovládané stahovací lůžko

Stahovací lůžko lze elektricky zvedat a spouštět s minimálním úsilím pomocí ručního ovládání. Nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavou. Pohodlnou plochu lůžka lze používat po celé šířce - i v přední části vozidla.

Flexibilní multifunkční příborník

Nový příborník v sedací soupravě poskytuje větší flexibilitu a vytváří další police a úložný prostor. Je vybaven výsuvným sedadlem a přihrádkou na boty a multimediální přihrádkou obsahující dvě zásuvky 230 V a dvojitou zásuvku USB.

Vstupní dveře Comfort-Plus včetně zavírání, bezklíčového přístupu RFID a centrálního zamykání.

Pokud jste plně naloženi a nemáte volnou ruku, lze obytné dveře otevřít obzvlášť pohodlně pomocí čipu RFID. Přidržením čipu RFID před dveřmi se zámek dveří elektronicky ovládne a odemkne. Přiložená pomůcka pro zavírání zajistí bezpečné uzamčení vozidla.

Automatická kompenzace výškových rozdílů

Stisknutím tlačítka uvedou hydraulické stabilizační zvedáky vozidlo do vodorovné polohy. Tím je zajištěna čistá a pevná opora vozidla i na nerovném povrchu.

Elektrické rolety vpředu

Na přání je k dispozici elektrická roleta čelního skla, která nejen chrání před zvědavými pohledy, ale také chrání interiér před přílišným slunečním zářením a chladem.

Ještě více televizní zábavy na cestách

Pro ještě větší zábavu na cestách může být spací prostor vybaven druhou 22palcovou LED TV. Televizor je vybaven vestavěnými reproduktory, DVD mechanikou, DVB-T/C, DVB-S2 a multimediálním systémem HYMER Smart-Multimedia System s Bluetooth.

Televize na cestách

Díky volitelné 32palcové ploché obrazovce a integrovanému multimediálnímu systému HYMER Smart včetně připojení Bluetooth si můžete vychutnat pocit skutečného domácího kina, i když jste na cestách. Stisknutím tlačítka lze plochou obrazovku televizoru elektricky vyjmout z opěradla lavice a poté ji do něj opět zasunout.

Pohodlné rozkládací dvojlůžko, ruční ovládání

Stahovací lůžko lze také rozložit na dvě samostatná lůžka, což ještě více usnadňuje přístup. Stahovací lůžko se snadno zvedá a spouští ručně a nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavou. Komfortní spací systém HYMER s vysoce kvalitními diskovými pružinovými rámy postele je ideální pro kvalitní spánek.

Špičkové technologie v kuchyni

Praktická kombinovaná varná deska a trouba Caprice nabízí při vaření pohodlí jako doma. Její všestranná nabídka funkcí vám umožní péct, grilovat a vařit podle vašich představ!

Flexibilní vaření

Hybridní sporák má tři varné zóny: indukční varnou desku (230 V) a dvě plynové plotýnky. To má tu výhodu, že při vaření nemusíte spotřebovat všechny zásoby plynu, ale můžete přepnout na elektřinu stejně jako doma.

Vynikající pracovní plocha

Díky pracovní desce z masivu v kuchyni budete mít pocit, že jste nikdy neopustili domov. Vysoce kvalitní pracovní deska nabízí velkorysý úložný a pracovní prostor, takže na ní s minimální námahou vykouzlíte i gurmánské jídlo.

Povrchová úprava nábytku: Velvet Ash

Povrchová úprava nábytku: Dub Grand

Kombinace látek: Janeiro

Kombinace kůže a látky: La Paz

Kůže: Napoli

Kombinace látek: Grazia (Eco Tech Material)

Leather: Grigio

Koberec: Samona

Kombinace textilní kůže a látky: Dalana

Koberec: Laguna