Aplikace HYMER Connect

První chytrý ekosystém pro propojené obytné vozy a karavany

Pohodlné, intuitivní a odkudkoli: chytré ovládání s aplikací HYMER Connect je řešením konektivity pro obytný vůz dneška i zítřka a přesvědčí mnoha užitečnými funkcemi pro větší pohodlí a bezpečnost při kempování. Aplikaci HYMER Connect si můžete pohodlně stáhnout z Apple App Store nebo Google Play Store.

Stejně tak převratné a průkopnické:

HYMER Connect je jedinečný digitální ekosystém, který promění váš HYMER v chytrý obytný vůz. Kombinuje přístup k informacím o vozidle s ovládáním funkcí obytného prostoru. Pomocí aplikace můžete rychle a intuitivně zobrazit stav ujetých kilometrů, elektřiny a vody a ovládat například osvětlení a teplotu, a to buď prostřednictvím Bluetooth, pokud jste v blízkém dosahu, nebo na dálku prostřednictvím sítě mobilního telefonu. Váš plně propojený vůz HYMER promění každou cestu v něco výjimečného.

Německá cena za inovaci: 1. místo za aplikaci HYMER Connect

S prvním inteligentním ekosystémem pro propojené obytné automobily přispěla společnost HYMER rozhodujícím způsobem k tématu digitalizace v oboru obytných automobilů. Takový je i názor poroty soutěže German Innovation Awards 2021: Aplikace HYMER Connect získává nejvyšší zlaté ocenění v kategorii "Excellence in Business to Consumer - Transportation" za vynikající inovace.

Nejdůležitější body aplikace HYMER Connect

První chytrý ekosystém pro propojené mobilní domy
Pohodlné ovládání osvětlení obývacího prostoru, topení, klimatizace a satelitního systému prostřednictvím aplikace
Informace o podvozku, jako je umístění, počet ujetých kilometrů a servisní intervaly.
Standardní informace, jako je hladina vody v nádrži a stav baterie.
Komunikace s aplikací prostřednictvím Bluetooth nebo sítě mobilního telefonu
Inteligentní kontrolní seznamy a bezpečnostní funkce

Jedna aplikace - nespočet nastavení pro vaše pohodlí

Není místa jako HYMER

Aplikace HYMER Connect obsahuje předinstalovaná nastavení, která lze také přizpůsobit. To znamená, že si můžete vytvořit dokonalou atmosféru podle své nálady pouhým stisknutím tlačítka. Ať už když se vrátíte domů po celodenním objevování přírody, nebo pokud chcete jen určitý druh osvětlení ráno nebo večer.

Můžete si také přizpůsobit nastavení tak, aby se všechny příkazy prováděly automaticky při aktivaci určité funkce. Vaše zařízení HYMER pak bude vědět, co je třeba udělat. Můžete jej například nastavit tak, aby se při zapnutí světla aktivovalo topení a vysunula se satelitní anténa, čímž bude zajištěno vše, co potřebujete pro pohodový večer.

1

Dobré ráno, nastavení

Vlastnosti: Teplota v místnosti 22 °C, zapnutý ohřívač teplé vody, světla v ložnici a obývacím pokoji zapnutá na nastavený jas.

2

Nastavení příjezdu

Vlastnosti: Automatická aktivace topení, světel, chladničky, vodního čerpadla a satelitního systému.

3

Nastavení na dobrou noc

Vlastnosti: Teplota v místnosti 18 °C, ohřívač teplé vody přepnutý na ekologický režim, zhasnutá světla, chladnička v nočním režimu.

Z lyžařské sjezdovky do tepla HYMERu

Představte si, že jste vysoko na horách a jste připraveni vyrazit na poslední sjezdovku dne. Dole v údolní stanici na vás čeká váš HYMER. Promrzlí a unavení po celodenním lyžování se nemůžete dočkat, až se vrátíte do svého teplého obytného vozu.

Vytáhnete svůj chytrý telefon a stisknutím tlačítka aktivujete dokonalé nastavení. Vaše zařízení HYMER vyhřeje interiér na požadovanou teplotu, ohřeje vodu pro sprchu a zapne náladové osvětlení, aby pro vás vytvořilo dokonalou atmosféru.

Sprcha už na vás čeká

Příroda, klid a dobrá konverzace - pro mnohé z nás je rybaření s přáteli tím nejlepším způsobem relaxace. Za velkým úlovkem se statečně vydáváme do větru a deště a neodradí nás ani chladné počasí. Zvláště ne, když si můžeme během výletu zapnout topení a kotel v našem HYMERU. Hned po návratu pak můžeme skočit do teplé sprchy. A losos, kterého jsme ulovili? Můžeme se postarat o to, aby zůstal pěkně čerstvý, a to tak, že z aplikace snížíme teplotu v chladničce.

Dokonalé osvětlení pro každou denní dobu

Váš HYMER je první obytný vůz, který podporuje váš cirkadiánní rytmus. Umožňuje předprogramovat nastavení světla pro ráno, večer a také pro další denní doby. Osvětlení je také stmívatelné a lze nastavit i teplotu barev.

Pokud si sluneční světlo nenajde cestu do vašeho spacího prostoru nebo pokud chcete vstávat ještě za tmy, jasné bílé světlo zajistí, že se probudíte. Večer má světlo teplejší, žlutější barvu, která navodí uvolněnou a útulnou atmosféru.

Najeté kilometry a palivo? Zkontrolujte!

Aplikace HYMER Connect obsahuje praktické, předem naprogramované kontrolní seznamy. Ty jsou navrženy tak, aby vám pomohly s činnostmi, které děláte poprvé nebo které neděláte často - a provedou vás procesem krok za krokem. Například před cestou můžete z pohodlí svého gauče zkontrolovat stav paliva a vody. Nebo vám aplikace připomene, že máte před odjezdem z kempu odpojit napájecí kabel, zavřít všechna okna, vyprázdnit nádrž na odpadní vodu nebo zatáhnout markýzu.

Modernizace a rozšíření systému HYMER Connect

Pokud chcete všechny výhody systému HYMER Connect pro svůj vlastní stroj HYMER, můžete si jej jednoduše nechat dodatečně namontovat. Další informace vám poskytne váš prodejce. Kromě toho je aplikace HYMER Connect otevřená technologickému vývoji zítřka. V budoucnu vám umožní integrovat certifikované komponenty, jako jsou originální díly HYMER - například solární panel, klimatizaci a satelitní anténu.

1. Satelitní anténa

Vychutnejte si všechny obvyklé televizní programy, i když jste na cestách. Stisknutím tlačítka jednoduše vysunete satelitní anténu. Ta se pak automaticky přesune do správné polohy.

2. Solární panel

Staňte se mobilním výrobcem elektřiny s vlastní solární instalací na střeše. Pomocí aplikace můžete zkontrolovat, kolik ampérů solární panel vyrábí.

3. Klimatizace

Jste na procházce v horkém letním dni a váš HYMER se zahřívá téměř stejně rychle jako vy. Stejně tak dobře si můžete zapnout klimatizaci, když jste venku! Tak se můžete těšit na návrat do příjemně chladného obytného vozu nebo karavanu.

Dostupné modely HYMER

Jako záruka kvality a technického know-how nastavuje HYMER třídy B MasterLine nová měřítka v prémiovém segmentu a byl prvním HYMERem, který bylo možné ovládat prostřednictvím chytrého telefonu. Neustále také pracujeme na tom, abychom mohli nabídnout pohodlí aplikace HYMER Connect co největšímu počtu cestujících. Aplikace HYMER Connect je nyní k dispozici pro následující modely:

To the HYMER CamperVans Fiat
To the HYMER B-ML I
To the HYMER B-ML T
To the HYMER B-MC I
To the HYMER B-MC T
To the HYMER Venture S

Často kladené otázky týkající se aplikace HYMER Connect

Jste připraveni na mobilní cestování budoucnosti? V následujícím textu jsme pro vás shromáždili nejčastější dotazy týkající se dostupnosti, provozu a ovládání, technických detailů a možností dodatečného vybavení nové aplikace HYMER Connect.

Kdy a kde bude aplikace HYMER Connect k dispozici?

Aplikace HYMER Connect je k dispozici zdarma v obchodě Google Play Store i Apple App Store a umožňuje snadné ovládání a sledování zařízení HYMER (viz seznam "Dostupné modely Hymer" na této stránce).

Které operační systémy aplikace HYMER Connect podporuje a od které verze?

Aplikace HYMER Connect bude k dispozici pro systémy iOS i Android. Pro zařízení se systémem iOS je nutná verze 12 nebo vyšší, zatímco pro produkty se systémem Android verze 9 nebo vyšší.

Jaké jsou výhody systému HYMER ve srovnání s řešeními nabízenými jinými společnostmi?

Ostatní aplikace a nástroje, které jsou v současné době na trhu k dispozici, poskytují pouze částečná řešení pro připojení a ovládání jednotlivých komponent, což znamená, že zákazníci v současné době potřebují k ovládání různých funkcí mnoho různých aplikací a ovládacích panelů. Aplikace HYMER Connect využívá jedinečný přístup a zaměřuje se na maximální integraci: Hymer GmbH & Co. KG spojuje mnoho součástí vozidla do jednoho chytrého ekosystému a umožňuje jejich snadné ovládání pomocí chytrého telefonu. Díky dlouhodobému strategickému partnerství se společností Mercedes-Benz je HYMER vůbec prvním výrobcem karoserií, který získal přístup k informacím o vozidle pro kapotu podvozku Sprinter.

Které komponenty lze ovládat pomocí aplikace HYMER Connect?

Pomocí aplikace HYMER Connect lze ovládat světlo, chladničku, satelitní systém a topení. Současně lze zobrazit hodnoty solárního panelu, stavy naplnění nádrží na vodu, stav baterie nebo stav naplnění nádrže. Uživatel může pomocí aplikace také zjistit, zda je centrální zamykání otevřené nebo zavřené. Ovládání je možné odkudkoli: aplikace se připojí přes Bluetooth, pokud je obytný vůz nebo karavan v blízkosti, na větší vzdálenosti funguje ovládání přes mobilní síť. Tato služba je dostupná ve 30 evropských zemích.

Bude od nynějška k dispozici pouze aplikace HYMER Connect a žádné další ovládací prvky?

Společnost HYMER vyvinula aplikaci s cílem nabídnout zákazníkům doplňkové řešení konektivity. Aplikace HYMER Connect nenahrazuje klasické ovládání jednotlivých funkcí, např. pomocí tlačítek nebo ovládacích panelů. Díky tomu lze obytný vůz nebo karavan i nadále normálně ovládat - například v případě, že je baterie smartphonu vybitá.

Jak se vám podařilo spojit různé palubní systémy tak, že je lze nyní zobrazovat a ovládat společně v aplikaci?

Nejprve byly všechny komponenty modernizovány z elektrického palubního zdroje (starý systém s kabelovými součástkami) na elektronický palubní zdroj (nový připojený systém). Dále společnost HYMER vyvinula hardware, fyzickou řídicí jednotku (kterou lze dodatečně vybavit), do níž jsou přiváděna všechna data z komponent. Nakonec společnost HYMER naprogramovala software a rozhraní pro zobrazování dat a ovládání komponent - aplikaci HYMER Connect.

Lze starší modely odpovídajícím způsobem dovybavit?

Zařízení potřebné k použití aplikace je k dispozici také pro integrované modely třídy B MasterLine a nízkoprofilové modely modelového roku 2020 a 2021 jako součást dodatečného vybavení.

Které komponenty lze následně integrovat do ekosystému?

V zásadě jsou kompatibilní následující komponenty, které může společnost HYMER instalovat z výroby: solární panel, klimatizace, satelitní anténa. Případnou dodatečnou montáž mohou provést naši prodejci. Integrace zařízení do aplikace je pak neuvěřitelně snadná - aplikace provede vyhledávání při každém použití a automaticky zařadí nové komponenty. Není třeba dodávat, že možnost dodatečné montáže a integrace budoucích komponent, např. z originálních dílů HYMER, do ekosystému bude zohledněna během vývoje. Tímto způsobem bude společnost HYMER postupně rozšiřovat své možnosti modernizace a inteligentní ekosystém se v příštích letech ještě více rozšíří.

Jak připojím aplikaci HYMER Connect k tabletu nebo chytrému telefonu? Pokyny pro systém Android.

Připojení aplikace HYMER Connect

Pokyny pro systém Android

Ve videu náš průvodce rychlým startem Michael vysvětluje, jak připojit tablet nebo chytrý telefon k vozidlu, abyste mohli používat všechny funkce aplikace HYMER Connect.Od stažení aplikace přes přihlášení a registraci až po spárování s požadovaným vozidlem Michael vysvětluje krok za krokem, jak byste měli postupovat.

Jak připojím aplikaci HYMER Connect k tabletu nebo chytrému telefonu? Pokyny pro systém iOS.

Připojení aplikace HYMER Connect

Pokyny pro iOS

Ve videu náš průvodce rychlým zahájením Michael vysvětluje, jak připojit tablet nebo chytrý telefon k vozidlu, abyste mohli využívat všechny funkce aplikace HYMER Connect.Od stažení aplikace přes přihlášení a registraci až po spárování s požadovaným vozidlem Michael vysvětluje krok za krokem, jak byste měli postupovat.

Jak odpojím tablet/smartphone od vozidla? Pokyny pro systém Android.

Odpojení aplikace HYMER Connect

Pokyny pro systém Android

Ve videu náš rychlý průvodce Michael krok za krokem vysvětluje, jak v aplikaci HYMER Connect odpojit vozidlo a tím opět správně odpojit spojení mezi tabletem nebo smartphonem a vozidlem.

Jak odpojím tablet/smartphone od vozidla? Pokyny pro iOS.

Odpojení aplikace HYMER Connect

Pokyny pro iOS

Ve videu náš rychlý průvodce Michael krok za krokem vysvětluje, jak v aplikaci HYMER Connect odpojit vozidlo a tím opět správně odpojit spojení mezi tabletem nebo smartphonem a vozidlem.