HYMER Fiat CamperVans –

Jedinečně překvapivé

Nová generace obytných vozů Fiat od společnosti HYMER staví tento segment do zcela nového světla - ještě předtím, než vyrazíte na cestu. Nová koncepce interiéru překvapí skutečnými prémiovými materiály, jako je korek, kůže, keramika a materiál s pevným povrchem, který byl převzat z působivého modelu HYMER Venture S. Zcela nové vybavení, jako jsou nastavitelné zásuvky a nové závěsy v horní skříňce, doplňuje ikonický design nábytku s elegantními hliníkovými profily.

Díky novým řešením konektivity a optimalizované instalatérské a elektrické instalaci jsou tyto flexibilní všestranné vozy, které jsou nyní standardně odolné i proti zimě, ideálně vybaveny jak pro každodenní jízdu po městě, tak pro výlety v terénu. Díky mimořádné soběstačnosti vám také poskytnou svobodu kempování "off-grid" po celé dny.

71.075 €

Cena od

2 - 4

Lůžka na spaní

541 cm

Délka od

3.500 kg

Technicky přípustná maximální hmotnost naloženého vozidla od*

208 cm

Šířka od

260 cm

Výška od

a) a) Všechny ceny jsou doporučené maloobchodní ceny v EUR, které vycházejí z německých maloobchodních cen. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku měny, DPH specifické pro danou zemi, specifikace země, přepravních poplatků nebo dovozních cel. O cenách, daních a clech platných ve vaší zemi vás informuje váš místní prodejce.

*Technicky přípustná celková hmotnost je hodnota stanovená výrobcem, kterou vozidlo nesmí překročit, ani když je naložené. Má tedy vliv na přípustný počet sedadel, možnosti výběru speciální výbavy a zbývající možnosti užitečného zatížení. Podrobné informace o hmotnostech a konfiguraci vozidla naleznete v našich technických údajích, sekci právních informací a v konfigurátoru.

Aplikace HYMER Connect:
První chytrý ekosystém pro propojené obytné vozy

Technologický vrchol

Aplikace HYMER Connect

Váš chytrý domov z domova - HYMER Connect je jedinečný digitální ekosystém, který promění váš HYMER v plnohodnotný chytrý obytný vůz. Kombinuje přístup k informacím o vozidle s ovládáním všech funkcí obytného prostoru - prostřednictvím pohodlné a intuitivní aplikace.


Další informace o aplikaci Connect

Navrhněte si své vozidlo v našem konfigurátoru

V našem konfigurátoru si můžete HYMER třídy B MasterLine I navrhnout podle svého vkusu. Objevte všechny varianty provedení a najděte svou vysněnou konfiguraci.

Do konfigurátoru

Hlavní výhody

Výkonný a efektivní motor Fiat

Dlouhodobá soběstačnost díky volitelnému inteligentnímu bateriovému systému HYMER 2.0 s kapacitou baterie až 240 Ah.

Podlahová přihrádka na baterii s pohodlným servisním otvorem přes interiér vozidla

Bezkonkurenční atmosféra v interiéru a "dobrý pocit" díky lepší izolaci a optimalizovanému rozvodu teplého vzduchu.

Největší nádrž na čerstvou vodu v segmentu obytných vozů (110 litrů)

Výsuvný postelový žebřík, který slouží také jako přepážka pro úložný prostor

Izolované a vyhřívané podlahové nádrže na čerstvou a odpadní vodu

Elektrické vypouštění odpadních vod

Hlavní body

Posezení v cestovním salónku

Udělejte si pohodlí - nastavte si sedací plochu podle svých představ díky ergonomickému nastavení sklonu sportovního opěradla a paralelnímu nastavení sedáku. Boční opěrky poskytují dodatečnou boční oporu a zajišťují pohodlné sezení. Mimořádně pohodlný je také systém automobilových popruhů a nastavení opěrky hlavy, stejně jako prodloužení standardního stolku, které je nyní ještě snadnější.

Koncepce čtyřúrovňového osvětlení

S vůbec prvním komplexním čtyřúrovňovým konceptem osvětlení v obytném voze se můžete kdykoli - i pozdě v noci - naladit na prázdninovou náladu. Vytvořte si požadovanou atmosféru v obytném prostoru a kuchyni díky volitelným scénářům osvětlení, které můžete ovládat a programovat prostřednictvím aplikace Connect. Teplá nebo studená bílá s funkcí stmívání pro všechny lampy. Využívejte výhod hvězdného konceptu osvětlení po celém prostoru díky čtecím lampičkám s dotykovým ovládáním nad sedadly řidiče a spolujezdce a volitelnému balíčku osvětlení, který obsahuje inovativní závěsné svítidlo a také modulární svítidla pro funkční lištu.

Ideální místo pro hvězdáře

Pop-top střecha má dvě speciální vlastnosti, které jsou v tomto odvětví jedinečné - nejširší lůžko, jaké lze u pop-top střechy obytného vozu najít (plocha lůžka: 1,45 x 2,10 m), a lakování odpovídající barvě karoserie vozidla. Pop-top střecha, doplněná standardně dodávaným střešním oknem o rozměrech 70 x 50 cm, elektrickým zamykáním, přípojkou na 12 V a LED světlem na čtení s USB připojením, kombinuje vzrušující "pocit stanu" s typickým komfortem značky HYMER. A není třeba dodávat, že se vyznačuje také bezkonkurenčním poměrem ceny a výkonu.

Jako když spíš na vzduchu

Komfortní spací systém Lattoflex slibuje kvalitní spánek díky dokonalé ergonomii a odolným high-tech materiálům. Optimální ventilace zajišťuje příjemné spánkové klima a zabraňuje vzniku plísňových skvrn. Celé lůžko je "Made in Germany" a spolu s integrovaným systémem diskových pružin jej lze srolovat a ušetřit tak místo.

Nádherný výhled na oblohu

Získejte novou perspektivu i na cestách - díky Skyview. Střešní okno v přední části vozidla nad kabinou je pro všechna uspořádání volitelně k dispozici s výsuvnou střechou nebo bez ní. Ve variantě bez výsuvné střechy Skyview snižuje proudění vzduchu na střešní okno, čímž snižuje hluk způsobený větrem. Pro úžasný výhled s bonusem navíc!

Všestranné multifunkční kolejnice

Nové multifunkční kolejnice můžete vybavit podle potřeby - přesně tak, jak chcete. Různé závěsné prvky nebo kuchyňské doplňky, jako jsou háčky, stojany na koření, police, nádoby, držáky na tablety, klipy na obrázky a držáky na kuchyňské role, jsou jen začátkem neustále se rozšiřující nabídky kompatibilního příslušenství.

Koupelnový backsplash ve vzhledu břidlice

Koupelnový splashback má moderní a nadčasový vzhled břidlice a vnese do vaší kompaktní koupelny nebo koupelny Vario atmosféru přírodního kamene. Materiál je mimořádně odolný, obzvlášť snadno se čistí a především jednoduše vypadá krásně. Pro ještě snadnější obsluhu není třeba optimalizované skládací umyvadlo z materiálu s pevným povrchem, které nastavuje nová měřítka z hlediska kvality a funkčnosti, odemykat, protože je ve svislé poloze drženo pomocí magnetu.

Výrazné zvětšení vnitřního úložného prostoru

Instalací nádrží na vodu pod podlahu společnost HYMER výrazně zvýšila dostupný úložný objem i celkovou flexibilitu interiéru vozidla. Díky tomu bylo možné umístit velkou zadní skříň i přesně přizpůsobené příslušenství vozidla, jako je výsuvný střešní žebřík, kempingové židle a sada nářadí vozidla. Kromě toho lze středovou uličku stále využívat k přepravě sportovního vybavení nebo větších předmětů pomocí standardních upevňovacích lišt.

HYMER Backrack+

Ať už plánujete cokoli a kamkoli, vezměte si s sebou veškeré vybavení pro volný čas. HYMER Backrack+ otevírá nový svět individualizované přepravy díky široké škále modulárních komponentů - a váš obytný vůz tak vyčnívá z davu. Základní nosič HYMER Backrack+ je k dispozici přímo z výroby. Stejně jako všechny odpovídající modulové komponenty ji lze objednat a dodatečně namontovat v rámci originálního příslušenství HYMER prostřednictvím vašeho prodejce HYMER.

Zjistěte více

Pohledy zvenčí

Jeden za všechny - a všichni za vás! Obytné vozy HYMER Fiat jsou agilní všestranné vozy, které jsou stejně vhodné pro každodenní městský provoz i terénní výlety.

Cestovatelská nákaza na první pohled

Kompaktní a všestranné obytné vozy HYMER zajišťují komfortní jízdu v každodenním životě i na cestách a jsou dobře vybaveny pro každé dobrodružství.

Vlastnosti interiéru

Maximální pohodlí i v tom nejmenším prostoru - dvě nové povrchové úpravy nábytku kombinují vysoce kvalitní textilie s příjemnou estetikou dřeva. Užijte si útulný design svého "obývacího pokoje na kolečkách".

Dvě povrchové úpravy nábytku - pro osobní přístup

Domov znamená pro různé lidi různé věci. Vyberte si některou z těchto povrchových úprav nábytku a přizpůsobte si svého společníka na cesty různými kombinacemi barev a látek - do posledního detailu. Oba designy vycházejí z moderních povrchových úprav nábytku, které se inspirují prvotřídními materiály vyznačujícími se přírodním vzhledem a příjemným pocitem. Ať už si vyberete kterýkoli z nich, váš obytný vůz se stane vaším vysněným domovem z domova - kdekoli na světě.

Břečťanově zelená povrchová úprava nábytku

Nábytku s povrchovou úpravou Ivy Green dominuje olivově zelený nábytek na stěnách potažených domácí dekorativní plstěnou fólií. Multifunkční stěny v hedvábném, lesklém, přírodně působícím dekoru ořechu jsou dokonale sladěny s vnitřním vybavením a chytře kombinují užitnou hodnotu s celkovým harmonickým vzhledem. Černé matné lišty ve všech obytných prostorech umožňují připevnit širokou škálu kempinkového vybavení a praktického nářadí z rozsáhlého repertoáru originálních dílů HYMER - pocit života v dodávce zaručen!

Moderní vzhled podtrhuje nenápadná podlaha s betonovým efektem a detaily z umělé kůže, jako jsou například madla na horních skříňkách.

Při výběru těchto materiálů byly kromě jejich vizuální podoby v centru pozornosti haptické vlastnosti a kvalitní zpracování. Tato povrchová úprava nábytku s úpravou proti otiskům prstů se totiž vyznačuje snadnou údržbou, odolností proti poškrábání a znečištění. Jak robustní podlaha s betonovým efektem, tak jemně strukturovaná dekorativní fólie s plstěným povrchem tak bez námahy zakryjí nečistoty a drobná poškození.

Perleťově šedá povrchová úprava nábytku

Povrchová úprava nábytku Pearl Grey vychází ze světle šedého designu s černými barevnými akcenty, které vytvářejí svěží, moderní atmosféru. Dodatečné teplo a útulnost zajišťují dvířka horních skříněk v elegantním dubovém provedení. Čistý vzhled interiéru podtrhují světlé, útulné stěny s plstěnou povrchovou úpravou. Také zde vytvářejí multifunkční matné hliníkové kolejnice zabudované do boční stěny ten pravý "glampingový pocit" - lze je vybavit řadou příslušenství z univerzální nabídky originálních dílů HYMER.

Černá kuchyňská linka, černé kování a robustní černý povrch stolu společně vytvářejí výrazný kontrast k okolním světlejším tónům a umocňují moderní atmosféru. Kožené prvky v krásném teplém hnědém odstínu podtrhují zvláštní pocit z povrchů a estetiku "van-life".

Při výběru těchto materiálů byla kromě jejich vizuálního vzhledu klíčovým kritériem kvalita a haptika. Výsledkem je, že tato povrchová úprava nábytku, jejíž součástí je i úprava proti otiskům prstů, se vyznačuje obzvláště pevnými, nečistotám odolnými a snadno udržovatelnými povrchy. Kromě toho odolná podlaha s betonovým vzhledem a jemně strukturovaná dekorativní fólie s plstěným povrchem bez námahy zakrývají nečistoty a drobná poškození.

Domov z domova

Díky kompaktním rozměrům a inteligentním řešením interiéru otevírají obytné vozy HYMER Fiat novou dimenzi flexibilního cestování a svobody při kempování.

Úložný prostor v horní polici

Úložný prostor všude, kam se podíváte. Nový interiér nabízí až o 50 % více úložného prostoru pro vaše cestovní vybavení a také přizpůsobené přihrádky pro příslušenství vozidla.

Dobrou noc!

Díky standardně dodávanému komfortnímu spacímu systému se můžete spolehnout, že se vám bude dobře spát. K dispozici je také pro lůžko uvnitř na přání dodávané výsuvné střechy.

Gourmet kuchyně

Kuchyňská linka plné velikosti je rozhodně dostatečně prostorná i vybavená. Apropos: vaření s otevřenými bočními dveřmi poskytuje neuvěřitelný pocit svobody.

Osvěžující kompaktnost

Vaše světlá a útulná kompaktní koupelna nebo koupelna Vario představuje toaletu, sprchu a sušárnu v jednom. Připravte se na řadu chytrých řešení a nových materiálů.

Dostupné varianty

HYMER Ayers Rock

69.900 €

Cena od

2 - 4

Lůžka na spaní

541 cm

Délka od

3.500 kg

Technicky přípustná maximální hmotnost naloženého vozidla od*

208 cm

Šířka od

260 cm

Výška od

KonfiguraceTechnické údajeVybavení a příslušenství

HYMER Grand Canyon

71.400 €

Cena od

2 - 4

Lůžka na spaní

599 cm

Délka od

3.500 kg

Technicky přípustná maximální hmotnost naloženého vozidla od*

208 cm

Šířka od

260 cm

Výška od

KonfiguraceTechnické údajeVybavení a příslušenství

HYMER Yosemite

71.400 €

Cena od

2 - 4

Lůžka na spaní

599 cm

Délka od

3.500 kg

Technicky přípustná maximální hmotnost naloženého vozidla od*

208 cm

Šířka od

260 cm

Výška od

KonfiguraceTechnické údajeVybavení a příslušenství

HYMER Yellowstone

73.400 €

Cena od

2 - 4

Lůžka na spaní

636 cm

Délka od

3.500 kg

Technicky přípustná maximální hmotnost naloženého vozidla od*

208 cm

Šířka od

260 cm

Výška od

KonfiguraceTechnické údajeVybavení a příslušenství

Vybavení

Obytné vozy HYMER mají čtyřmístné uspořádání - jedinečné řešení pop-top z nich dělá plnohodnotné čtyřmístné modely. Od koupelny s denním světlem a skládacím umyvadlem až po volitelnou keramickou toaletu budete mít k dispozici vše, co potřebujete pro dokonalý zážitek z kempování.

Spižírna pro organizované skladování

Spížní skříňka v kuchyňské části poskytuje bezpečnou a přehlednou možnost skladování lahví a vyšších předmětů.

Spousta místa pro chladné občerstvení

Chladnička Jumbo o objemu 153 litrů uchová vaše potraviny v bezpečí a chladu a díky novým dveřím chladničky s dvojitým závěsem se otevírá z obou stran.

Faktor dobré nálady - centrálně řízený

Individuální nastavení teploty a funkce boost pro rychlou dodávku teplé vody a vytápění místnosti - lze ovládat prostřednictvím centrálního ovládacího panelu LCD pro ohřívač, který je vybaven také časovačem.

Velkokapacitní nádrž na vodu

Objem zásobníku na čerstvou vodu je úctyhodných 180 litrů - pro větší pohodlí a soběstačnost. Nádrže jsou chráněny uvnitř izolované a vyhřívané dvojité podlahy a jsou pohodlně přístupné zevnitř vozidla.

Optimální izolace díky technologii PUAL

Důležitou součástí odolné high-tech karoserie vozidla jsou stěny z pěnového materiálu PUAL s vnitřním a vnějším hliníkovým pláštěm. Vynikající izolace z PU pěny s uzavřenými buňkami zaručuje příjemné teploty po celý rok a nízkou spotřebu plynu v zimě.

Odolná zadní část ze sklolaminátu

Nová zadní část z laminátu s integrovaným třetím brzdovým světlem má dvouplášťovou konstrukci, je odolná proti krupobití a díky svým atraktivním designovým prvkům vypadá jednoduše úchvatně.

Praktická přihrádka pro průchozí náklad

Praktický průchozí nákladový prostor má výšku 24 cm a šířku 70 cm a je přístupný z obou stran i z interiéru vozidla poklopem v podlaze. Snadno se do něj vejdou dlouhé předměty, jako jsou stoly, surfová prkna nebo lyže, které zde lze uložit a chránit je tak před extrémním teplem nebo chladem.

Měkké zavírání a bezpečná manipulace

Kuchyňské zásuvky jsou vybaveny válečkovými ložisky pro mimořádně hladký chod. Jsou vybaveny vysoce kvalitními mechanismy zavírání Servo soft-touch a jednoručními zámky, které zabraňují otevírání a drnčení zásuvek za jízdy.

Optimální ochrana zespodu

Díky téměř nezničitelnému laminátovému podvozku jsou obytné vozy prakticky imunní vůči poškození způsobenému nepřízní počasí. Stejně tak je chráněn před poškozením kameny, štěrkem a nečistotami - to je pevný základ pro životnost celého obytného vozu.

Příjemně řízené klima

Poloautomatická klimatizace TEMPMATIC zajišťuje příjemnou teplotu ve vozidle. Systém zároveň odvlhčuje vzduch, čímž zabraňuje zamlžování oken zevnitř. Integrovaný filtr pevných částic navíc chrání před pylem a prachem.

7" dotykový displej pro pohodlné ovládání a sledování důležitých funkcí a součástí vozidla

Multifunkční pohodlí

Výškově a úhlově nastavitelná otočná sedadla v kabině jsou kompletně čalouněná stejnou kombinací látek jako obývací část. Díky výjimečnému komfortu sezení a sklopným opěrkám rukou jsou ideální pro usazení se při sledování televize i pro uvolněnou jízdu.

Všestranný luxusní stůl

Vysoce kvalitní stůl lze podle potřeby otáčet o 360° a nastavovat v horizontálním i podélném směru.

Váš obývací pokoj na kolečkách

Standardní sedací plocha ve tvaru písmene L vám poskytne špičkové posezení a pohodlí, ať jste kdekoli.

Klidný spánek

Komfortní spací systém HYMER s vysoce kvalitními diskovými pružinovými rámy maximalizuje výhody vícezónových matrací ze studené pěny ve stahovací posteli. Každá oblast těla je podepřena ideálním protitlakem pro příjemný a klidný spánek.

Moderní, elegantní design interiéru

Nové uspořádání nábytku a moderní úhly v celém obytném prostoru zajišťují ještě efektivnější využití dostupného prostoru. Vzniká tak také další prostor před koupelnou nebo kuchyní.

Účinné osvětlení

Osvětlení interiéru celého vozidla je standardně vybaveno technologií LED. Ta snižuje spotřebu energie o 75 % a poskytuje několik hodin výdrže baterie navíc. Vzhledem k tomu, že se LED diody nezahřívají, zvyšuje se tím také požární bezpečnost a bezpečnost při nehodách.

Pohodlné sklápěcí lůžko

Sklápěcí lůžko lze zvedat a spouštět ručně s minimálním úsilím. Nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavou. Pohodlnou plochu lůžka lze používat po celé šířce - i v přední části vozidla.

Oboustranný přístup do garáže

Zadní garáž je standardně vybavena dvěma velkými garážovými vraty - po jednom na levé a pravé straně ve směru jízdy. Díky tomu lze garáž snadno nakládat z obou stran. Tím je zaručen optimální přístup a vy se můžete kdykoli dostat ke svým zavazadlům zvenčí.

Veškerý potřebný prostor

Velká, snadno přístupná garáž může standardně přepravovat maximální užitečné zatížení 350 kg - na přání je k dispozici verze 450 kg.

Automatické světlomety

Automatická regulace světlometů nebo asistenční systém světlometů zapíná nebo vypíná potkávací světla podle aktuálních světelných podmínek. Tím je zajištěn větší komfort pro řidiče a také zvýšená bezpečnost.

Pro dokonalé soukromí

Standardní žaluzie v kabině typu concertina z prvotřídní plisované tkaniny chrání váš obytný vůz v létě před zvědavými pohledy a nadměrným slunečním zářením.

Zadní světla LED s výrazným designem

Multifunkční zadní světla jsou vybavena hybridní technologií LED a charakteristickým designem se třemi pruhy loga HYMER a zajišťují vynikající viditelnost i v náročných podmínkách.

Dokonale izolovaná dvojitá podlaha

Všechny sklepní prostory, zařízení a nádrže jsou umístěny ve dvojité podlaze a díky vynikající izolaci jsou chráněny před mrazem a horkem, a to i při extrémních teplotách.

Pohodlný přístup

Nové, 65 cm široké hlavní vstupní dveře - standardně s dvoubodovým zamykáním, oknem a velkým odpadkovým košem - jsou dokonale začleněny do designu interiéru vozidla.

Podvozek HYMER SLC: ideální podvozek

Inovativní podvozek SLC (Super Light Chassis) má mimořádně vysokou, vyhřívanou a izolovanou dvojitou podlahu. Díky tomu má vozidlo ještě více úložného prostoru a rovnou podlahu. Díky bezproblémově rovnému podvozku zvyšuje podvozek SLC jízdní stabilitu a poskytuje vynikající aerodynamiku.

Vidět a být viděn

Nové, speciálně vyvinuté světlomety HYMER obsahují optická vlákna LED s integrovaným denním světlem LED a blinkry, které zajišťují optimální viditelnost. Tím je zajištěno dokonalé osvětlení v provozu pro ještě větší bezpečnost. Technologie LED má také nízkou spotřebu energie.

Inovativní systém napájení: HYMER Smart Battery System

S inteligentním bateriovým systémem HYMER 2.0 se extrémně prodlouží doba soběstačnosti vašeho vozidla. Perfektně se hodí pro zákazníky, kteří mají rádi velkou nezávislost a jsou rádi soběstační.

Elektrické stahovací lůžko i v podélném uspořádání

Elektrické stahovací lůžko i v podélném uspořádáníStahovací lůžko lze pro snadnější přístup přeměnit na dvě oddělená lůžka. Lze ji elektricky zvedat a spouštět s minimálním úsilím pomocí ručního ovládání. Nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavouVysouvací lůžko lze pro snadnější přístup přeměnit na dvě oddělená lůžka. Lze ji elektricky zvedat a spouštět s minimálním úsilím pomocí ručního ovládání. Nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavou.

Více výkonu na silnici

Řízená solární instalace dodává 2 x 95 W, a tím vám zajistí ještě větší nezávislost na cestách - větší svobodu a soběstačnost.

Pod proudem

Měnič převádí napětí z baterie 12 V na střídavý proud 230 V, abyste mohli na cestách provozovat spotřebiče na 230 V (kávovar, toustovač, fén atd.) bez připojení k elektrické síti na břehu.

Prémiové Full-LED světlomety HYMER

Světlomet HYMER Premium Full-LED s nejmodernější světelnou technologií je průkopnickým výrobkem v oboru i v celém automobilovém průmyslu.

Active Distance Assist včetně multifunkčních tlačítek na volantu

Jízdní asistent DISTRONIC PLUS (včetně aktivního brzdového asistenta) pomáhá udržovat bezpečný odstup od vozidla jedoucího vpředu a v případě nouze automaticky brzdí. Minimalizuje rizika krátkého bezpečnostního odstupu, náhlého zastavení v provozu nebo nepozornosti.

Praktická přihrádka pro průchozí náklad

Multimediální systém MBUX včetně couvací kamery s dotykovým displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 26 cm (10,25 palce) nabízí široké možnosti komunikace a infotainmentu a také rychlou navigaci na pevném disku s přehledným zobrazením 3D map a integrací chytrého telefonu.

Pro hospodárnou a plynulou jízdu

Úsporná automatická převodovka 9G-TRONIC se obejde bez manuálního řazení a zajistí plynulé řazení. V případě potřeby stačí sešlápnout brzdový pedál, aby se aktivovala funkce HOLD, která zastaví vozidlo, aby se na semaforech nebo při zastavení a rozjezdu nerozjelo vpřed.

Elektricky ovládané stahovací lůžko

Stahovací lůžko lze elektricky zvedat a spouštět s minimálním úsilím pomocí ručního ovládání. Nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavou. Pohodlnou plochu lůžka lze používat po celé šířce - i v přední části vozidla.

Flexibilní multifunkční příborník

Nový příborník v sedací soupravě poskytuje větší flexibilitu a vytváří další police a úložný prostor. Je vybaven výsuvným sedadlem a přihrádkou na boty a multimediální přihrádkou obsahující dvě zásuvky 230 V a dvojitou zásuvku USB.

Vstupní dveře Comfort-Plus včetně zavírání, bezklíčového přístupu RFID a centrálního zamykání.

Pokud jste plně naloženi a nemáte volnou ruku, lze obytné dveře otevřít obzvlášť pohodlně pomocí čipu RFID. Přidržením čipu RFID před dveřmi se zámek dveří elektronicky ovládne a odemkne. Přiložená pomůcka pro zavírání zajistí bezpečné uzamčení vozidla.

Automatická kompenzace výškových rozdílů

Stisknutím tlačítka uvedou hydraulické stabilizační zvedáky vozidlo do vodorovné polohy. Tím je zajištěna čistá a pevná opora vozidla i na nerovném povrchu.

Elektrické rolety vpředu

Na přání je k dispozici elektrická roleta čelního skla, která nejen chrání před zvědavými pohledy, ale také chrání interiér před přílišným slunečním zářením a chladem.

Ještě více televizní zábavy na cestách

Pro ještě větší zábavu na cestách může být spací prostor vybaven druhou 22palcovou LED TV. Televizor je vybaven vestavěnými reproduktory, DVD mechanikou, DVB-T/C, DVB-S2 a multimediálním systémem HYMER Smart-Multimedia System s Bluetooth.

Televize na cestách

Díky volitelné 32palcové ploché obrazovce a integrovanému multimediálnímu systému HYMER Smart včetně připojení Bluetooth si můžete vychutnat pocit skutečného domácího kina, i když jste na cestách. Stisknutím tlačítka lze plochou obrazovku televizoru elektricky vyjmout z opěradla lavice a poté ji do něj opět zasunout.

Pohodlné rozkládací dvojlůžko, ruční ovládání

Stahovací lůžko lze také rozložit na dvě samostatná lůžka, což ještě více usnadňuje přístup. Stahovací lůžko se snadno zvedá a spouští ručně a nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavou. Komfortní spací systém HYMER s vysoce kvalitními diskovými pružinovými rámy postele je ideální pro kvalitní spánek.

Špičkové technologie v kuchyni

Praktická kombinovaná varná deska a trouba Caprice nabízí při vaření pohodlí jako doma. Její všestranná nabídka funkcí vám umožní péct, grilovat a vařit podle vašich představ!

Flexibilní vaření

Hybridní sporák má tři varné zóny: indukční varnou desku (230 V) a dvě plynové plotýnky. To má tu výhodu, že při vaření nemusíte spotřebovat všechny zásoby plynu, ale můžete přepnout na elektřinu stejně jako doma.

Vynikající pracovní plocha

Díky pracovní desce z masivu v kuchyni budete mít pocit, že jste nikdy neopustili domov. Vysoce kvalitní pracovní deska nabízí velkorysý úložný a pracovní prostor, takže na ní s minimální námahou vykouzlíte i gurmánské jídlo.

Balíček autonomie XL

 • Inteligentní bateriový systém HYMER (150 Ah lithium) včetně přídavné 18 A nabíječky a počítače baterií
 • Třetí obytná baterie (95 Ah AGM)
 • Měnič 12 V až 230 V, 1 800 W s prioritním síťovým obvodem

Autonomní balíček Lithium

 • Inteligentní bateriový systém HYMER (150 Ah lithium) včetně přídavné 18 A nabíječky a počítače baterií
 • Třetí obytná baterie HYMER Smart Battery System (150 Ah Lithium)
 • Měnič 12 V až 230 V, 1 800 W s prioritním síťovým obvodem

Řada výbavy Plus (Driver Assistance Pack Plus)

 • Poloautomatická klimatizace TEMPMATIC
 • Tempomat včetně multifunkčních tlačítek na volantu
 • Multifunkční volant
 • Elektrická parkovací brzda
 • Zesílená přední náprava
 • Předinstalace rádia DAB
 • 10,25" multimediální systém MBUX včetně satelitní navigace, hlasového ovládání, multifunkčních tlačítek na volantu, DAB+, dotykového displeje a couvací kamery.
 • Kožený volant (pouze automatická převodovka)

Balíček Living Comfort 3

 • Podlaha sprchové vložky s dřevěným povrchem
 • Další zásuvky: Zásuvky: 4 x 230 V / 1 x 12 V / 1 x Twin-USB a komfortní osvětlení.
 • Prostěradla na míru pro zadní lůžka individuálně přizpůsobená konturám matrace
 • 4 polštáře

Arktický balíček SMART

 • Výměník tepla pro ohřev teplé vody
 • Předmontáž výměníku tepla, Mercedes-Benz
 • Teplovodní podlahové vytápění garáží
 • Vnější izolační rohož na čelní sklo
 • Izolační rohož do prostoru pro nohy v kabině, dodává se volná
 • Pomocné vytápění (podporuje vytápění při zahřívání vozidla)
 • Šachovnicová podlaha, plstěné obložení a 2 další upevňovací lišty v zadní garáži.

Active Distance Assist včetně multifunkčních tlačítek na volantu

Jízdní asistent DISTRONIC PLUS (včetně aktivního brzdového asistenta) pomáhá udržovat bezpečný odstup od vozidla jedoucího vpředu a v případě nouze automaticky brzdí. Minimalizuje rizika krátkého bezpečnostního odstupu, náhlého zastavení v provozu nebo nepozornosti.

Praktická přihrádka pro průchozí náklad

Multimediální systém MBUX včetně couvací kamery s dotykovým displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 26 cm (10,25 palce) nabízí široké možnosti komunikace a infotainmentu a také rychlou navigaci na pevném disku s přehledným zobrazením 3D map a integrací chytrého telefonu.

Pro hospodárnou a plynulou jízdu

Úsporná automatická převodovka 9G-TRONIC se obejde bez manuálního řazení a zajistí plynulé řazení. V případě potřeby stačí sešlápnout brzdový pedál, aby se aktivovala funkce HOLD, která zastaví vozidlo, aby se na semaforech nebo při zastavení a rozjezdu nerozjelo vpřed.

Elektricky ovládané stahovací lůžko

Stahovací lůžko lze elektricky zvedat a spouštět s minimálním úsilím pomocí ručního ovládání. Nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavou. Pohodlnou plochu lůžka lze používat po celé šířce - i v přední části vozidla.

Flexibilní multifunkční příborník

Nový příborník v sedací soupravě poskytuje větší flexibilitu a vytváří další police a úložný prostor. Je vybaven výsuvným sedadlem a přihrádkou na boty a multimediální přihrádkou obsahující dvě zásuvky 230 V a dvojitou zásuvku USB.

Vstupní dveře Comfort-Plus včetně zavírání, bezklíčového přístupu RFID a centrálního zamykání.

Pokud jste plně naloženi a nemáte volnou ruku, lze obytné dveře otevřít obzvlášť pohodlně pomocí čipu RFID. Přidržením čipu RFID před dveřmi se zámek dveří elektronicky ovládne a odemkne. Přiložená pomůcka pro zavírání zajistí bezpečné uzamčení vozidla.

Automatická kompenzace výškových rozdílů

Stisknutím tlačítka uvedou hydraulické stabilizační zvedáky vozidlo do vodorovné polohy. Tím je zajištěna čistá a pevná opora vozidla i na nerovném povrchu.

Elektrické rolety vpředu

Na přání je k dispozici elektrická roleta čelního skla, která nejen chrání před zvědavými pohledy, ale také chrání interiér před přílišným slunečním zářením a chladem.

Ještě více televizní zábavy na cestách

Pro ještě větší zábavu na cestách může být spací prostor vybaven druhou 22palcovou LED TV. Televizor je vybaven vestavěnými reproduktory, DVD mechanikou, DVB-T/C, DVB-S2 a multimediálním systémem HYMER Smart-Multimedia System s Bluetooth.

Televize na cestách

Díky volitelné 32palcové ploché obrazovce a integrovanému multimediálnímu systému HYMER Smart včetně připojení Bluetooth si můžete vychutnat pocit skutečného domácího kina, i když jste na cestách. Stisknutím tlačítka lze plochou obrazovku televizoru elektricky vyjmout z opěradla lavice a poté ji do něj opět zasunout.

Pohodlné rozkládací dvojlůžko, ruční ovládání

Stahovací lůžko lze také rozložit na dvě samostatná lůžka, což ještě více usnadňuje přístup. Stahovací lůžko se snadno zvedá a spouští ručně a nabízí maximální volnost pohybu a prostor nad hlavou. Komfortní spací systém HYMER s vysoce kvalitními diskovými pružinovými rámy postele je ideální pro kvalitní spánek.

Špičkové technologie v kuchyni

Praktická kombinovaná varná deska a trouba Caprice nabízí při vaření pohodlí jako doma. Její všestranná nabídka funkcí vám umožní péct, grilovat a vařit podle vašich představ!

Flexibilní vaření

Hybridní sporák má tři varné zóny: indukční varnou desku (230 V) a dvě plynové plotýnky. To má tu výhodu, že při vaření nemusíte spotřebovat všechny zásoby plynu, ale můžete přepnout na elektřinu stejně jako doma.

Vynikající pracovní plocha

Díky pracovní desce z masivu v kuchyni budete mít pocit, že jste nikdy neopustili domov. Vysoce kvalitní pracovní deska nabízí velkorysý úložný a pracovní prostor, takže na ní s minimální námahou vykouzlíte i gurmánské jídlo.

Povrchová úprava nábytku: Velvet Ash

Povrchová úprava nábytku: Dub Grand

Kombinace látek: Janeiro

Kombinace kůže a látky: La Paz

Kůže: Napoli

Kombinace látek: Grazia (Eco Tech Material)

Leather: Grigio

Koberec: Samona

Kombinace textilní kůže a látky: Dalana

Koberec: Laguna